Vysokoškolská volejbalová se od příštího akademického školního roku bude odehrávat také v Hradci Králové. Na vzájemné spolupráci a rozvoji soutěže se dohodli Univerzita Hradec Králové, Královéhradecký krajský volejbalový svaz, TJ Slavia Hradec Králové a Škola volejbalu.

Cílem projektů je vytvořit pravidelné seriály školních volejbalových turnajů, profesionálně vedené a organizované, se záměrem nabídnout studentům sportovní aktivitu a zvýšit celkový zájem o volejbal v České republice.

Jako rektor Univerzity Hradec Králové jsem velmi potěšen tím, že spoluorganizací vysokoškolské volejbalové ligy můžeme přispět k dalšímu rozvoji dlouholeté volejbalové tradice našeho města. Naši studenti tak získají další skvělou možnost sportovního vyžití. Jsem přesvědčen, že studenti každé správné univerzity musí mít dostatek prostoru k pohybu a vzájemnému potkávání se, ideálně při volejbalových zápasech,“ říká rektor Univerzity Hradec Králové Kamil Kuči.

Václav Nidrle, předseda Královéhradeckého krajského volejbalového svazu dodává: “Volejbal je krásný kolektivní sport, vyhýbá se na rozdíl od fotbalu, hokeje či házené osobním střetům a i proto je férový. Krásné je i to, že se často hraje ve smíšených týmech, což je i případ vysokoškolské volejbalové ligy a  “mixy”  jsou stoprocentně zejména pro mladé sportovce velice motivující. A ještě něco, pohyb a soutěžení jsou vlastní všem, vysokoškoláky nevyjímaje. Pokud může náš krajský volejbalový svaz pomoci této soutěži pomoci alespoň rozhodčími, rád se zapojí!

Nejen vysokoškolská liga se bude odehrávat v prostorách sportovní haly TJ Slavia Hradec Králové, ale tato spolupráce přivede i další školní soutěže do Hradce Králové.

Termíny, pravidla, způsob registrace a podmínky všech soutěží budou již brzy zveřejněny.

Vysokoškolská volejbalová liga