Ostrava se po Českých Budějovicích stane druhým městem, kde se v nadcházejícím roce rozehraje rozrůstající se Vysokoškolská volejbalová liga.Do celého projektu, jehož cílem je rozšířit hru pod vysokou sítí na akademické půdě, se zapojí Ostravská univerzita.

Turnaje Vysokoškolské volejbalové ligy již probíhají v Českých Budějovicích. Celkem se jedná o čtyři turnaje pro studenty univerzit a vysokých i vyšších škol. Vysokoškolskou ligu hrají smíšené týmy (muži a ženy dohromady), kdy jsou na hřišti minimálně 2 studentky.

Ostravská univerzita nabízí svým studentům prostřednictvím programu TEP široké spektrum sportovních aktivit. Zapojením do Vysokoškolské volejbalové ligy se tak nabízí další sportovní aktivita a příležitost porovnat své kvality v turnajích s akademickými týmy českých vysokých škol, vždyť sport a sportovní klání patří k neodmyslitelné součásti univerzitního života,“ hodnotí Tomáš Jarmara, děkan Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Jsem moc rád, že jsme uzavřeli spolupráci s Ostravskou univerzitou. Vážím si toho, jelikož Ostrava byla vždy volejbalovým městem a nyní bude i vysokoškolské volejbalové město. Věřím, že studenti ocení nejen možnost zahrát si volejbal v mixech, ale i celkový projekt Vysokoškolské ligy, který má velké ambice a vnese na akademickou půdu sportovního ducha,” říká za organizátory Vysokoškolské volejbalové ligy Jiří Popelka.

Projekt Vysokoškolské volejbalové ligy přichází v pravý čas a je pro nás zajímavou výzvou. Náš nově zrekonstruovaný Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská univerzita se nebojí výzev a jeho oddíl volejbalu vidí tento projekt jako oboustranně výhodný ‑ pro studenty Ostravské univerzity nabídne atraktivní soutěž s možností porovnání výkonnosti mezi zapojenými vysokými školami v ČR a náš klub se dozví o potencionálních nových volejbalových hráčích a trenérech. Proto rádi pomůžeme při organizaci této vysokoškolské soutěže, která výrazně přesahuje rámec našeho kraje,“ komentuje Ivan Cap, místopředseda klubu Slávie Ostravská univerzita.

autor: Blanka Popelková

Vysokoškolská volejbalová liga