O vysokoškolskou volejbalovou ligu je zájem. Nově zamíří do Plzně, kde se v nadcházejícím školním roce uskuteční čtyři volejbalové turnaje pro vysokoškoláky. Spolupracovat na této lize bude Západočeská univerzita a Plzeňský krajský volejbalový svaz.

Turnaje Vysokoškolské volejbalové ligy aktuálně probíhají za hojné účasti studentů v Českých Budějovicích.. Liga se hraje formou čtyř turnajů. V týmech nastupují studenti univerzit a vysokých i vyšších škol. Vysokoškolskou ligu hrají smíšené týmy(studenti a studentky dohromady), kdy jsou na hřišti minimálně 2 studentky.

Nabídka pohybových aktivit na ZČU je velmi pestrá. Hledáme cesty, jak přivést studenty na sportoviště v ještě hojnějším počtu a jednou z možností je organizace dlouhodobých soutěží. Univerzitní florbalová liga, futsalová liga, ultimate frisbee liga jsou projekty, které se již v prostředí ZČU osvědčily. I proto vítáme iniciativu Jiřího Popelky a těšíme se, že VŠ volejbalová liga přitáhne pod vysokou síť další studenty, kteří si chtějí užívat radost z pohybu a dobrou partu,“ říká vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu Pavel Červenka.

Volejbal je historicky letitým tradičním univerzitním sportem, rozšiřující se projekt Vysokoškolské ligy vtahuje do této krásné hry nenápadně další sportující a tím mimo jiné naplňuje stále platné byť staré moudro “v zdravém těle zdravý duch,“ dodává předseda Plzeňského krajského volejbalového svazu Pavel Zeman.

Velice si vážím otevřenosti a ochoty Západočeské univerzity zapojit se do projektu Vysokoškolské volejbalové ligy, která by měla pomoci rozvoji volejbalu na univerzitě i v Plzeňském kraji. Také děkuji Pavlovi Zemanovi a celému Plzeňskému krajskému volejbalovému svazu za podporu projektu. Pevně věřím, že studenti v ní naleznou zalíbení, stejně jako se tak děje při turnajích v Českých Budějovicích.“ říká za organizátory Vysokoškolské volejbalové ligy Jiří Popelka.

Turnaje Vysokoškolské volejbalové ligy v Plzni se budou odehrávat v hale ZČU Plzeň (Univerzitní 14) vždy v pátek v termínech:
1. listopadu
13. prosince
28. února
17. dubna

 

Vysokoškolská volejbalová liga