Na jihu Čech vznikl nový projekt zaměřený na vysokoškolský volejbal. Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity ve spolupráci s Jihočeským krajským volejbalovým svazem se dohodli na spolupráci a vzniku Vysokoškolské volejbalové ligy, jenž bude pořádána od příštího studijního ročníku v Českých Budějovicích.

Cílem projektu je vytvořit pravidelný seriál vysokoškolských volejbalových turnajů, profesionálně vedený a organizovaný, se záměrem nabídnout studentům sportovní aktivitu a zvýšit celkový zájem o volejbal.

Pravidelně nabízíme studentům množství sportovních aktivit v rámci nepovinných předmětů vysokoškolského studia. Spoluprací na Vysokoškolské volejbalové lize bychom rádi dali studentům příležitost k poměření sil a sportovního umu v dlouhodobé soutěži s dalšími týmy z akademického prostředí „, komentuje nadcházející spolupráci děkan Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity Mgr. Michal Vančura, Ph.D.

Jihočeský kraj je mekkou špičkového volejbalu především díky dlouhodobě úspěšnému Jihostroji České Budějovice. Na kraji se snažíme pomáhat krajskému a okresnímu volejbalu na klubové úrovni. Nyní jsem moc rád, že jsme našli společný zájem s děkanem Pedagogické fakulty p. Michalem Vančurou na rozšíření volejbalu do studentského prostředí, kde měl volejbal v minulosti silné kořeny. Díky tomuto spojení pokryjeme další oblast potencionálních mladých volejbalistů, kterým chceme nabídnout příjemnou soutěž,“ doplňuje předseda Jihočeského krajského volejbalového svazu Jiří Popelka.
zdroj: Volleycountry
Vysokoškolská volejbalová liga