V Českých Budějovicích se pátek 13.12.2019 konal druhý turnaj Vysokoškolské volejbalové ligy. Naštěstí i přes nepřízeň pátku třináctého se nikomu nic nestalo a turnaj se odehrál v poklidném předvánočním režimu. Jelikož je před Vánocemi, chtěli i pořadatelé udělat radost hráčům a hráčkám. Během turnaje proběhla soutěž o dva celodenní skipasy do lyžařského areálu Lipno v podání na přesnost do vyhraničeného území. Soutěž vyhráli dva hráči z týmů Bobísci a Rakeťáci, bohužel hráčky vyšly naprázdno, třeba budou úspěšné příští turnaj. Tímto děkujeme lyžařskému areálu Lipno za sponzorské dary. 

I přes marodku v některých týmech se bojovalo každý zápas naplno. Týmy si chtěly před Vánocemi nasbírat body do tabulky, a tak se pořadí po druhém turnaji proměnilo. Turnaje se zúčastnilo pět týmů, za každý další nový tým přivítáme velice rádi. Celý turnaj ovládl tým Los pivos bez ztráty setu a vyhrál sponzorský dar od Madety v podobě čokoládových mlíček. Pro všechny hráče bylo připraveno malé občerstvení od Capri Sun. Hnacím motorem pro všechny týmy je květnový turnaj v Jindřichově Hradci, kde se potkají týmy z Českých Budějovic, Plzně a Ostravy. Bodové zisky prvních třech týmů jsou zcela vyrovnané. Těšíme se na další boje v letním semestru. 

Poděkování patří všem partnerům za celý rok 2019 jako jsou Česká asociace univerzitního sportu Jihočeská univerzita, Jihočeský krajský volejbalový svaz, Mizuno, Madeta, Šumavský pramen, Skiareál Lipno, Týmuj.cz,  Protrainup a VolleyCountry.

Za všechny z Vysokoškolské volejbalové ligy Vám všem přeji krásné prožití vánočních svátků a poklidný předvánoční týden bez spěchu a honu. Do nového roku přeji hodně štěstí a zdraví, ať se všichni ve zdraví potkáme v únoru na třetím turnaji Vysokoškolské volejbalové ligy. Snad příští rok přinese pouze dobré věci. 

Gabriela Dvořáková

Vysokoškolská volejbalová liga