VYSOKOŠKOLSKÁ VOLEJBALOVÁ LIGA

o nás

Vysokoškolská volejbalová liga vznikla v roce 2018 v Českých Budějovicích. V úvodním ročníku se jednalo o čtyři turnaje, kterých se zúčastnili studenti vysokých a vyšších odborných škol.

V školním roce 2019/2020 se liga odehrávala v třech městech, Českých Budějovicích, Ostravě a Plzni ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou, Pedagogickou fakultou Ostravské univerzity Západočeskou univerzitou. Jihočeským krajským volejbalovým svazem a Plzeňským krajským volejbalovým svazem.

ČAUS Vysokoškolská volejbalová se v školním roce 2020/2021 rozrůstá do dalších měst. Soutěž zamíří do Českých Budějovicích, Ostravy, Plzně, Hradce Králové a Prahy ve spolupráci Českou asociací univerzitního sportu, Jihočeskou univerzitou, Pedagogickou fakultou Ostravské univerzity, Západočeskou univerzitou, Univerzitou Hradec Králové, ČVUT Praha. Jihočeský krajský volejbalový svaz, Plzeňský krajský volejbalový svaz, Královéhradecký krajský volejbalový svaz zajištují rozhodčí a garantují odehrání turnajů dle pravidel volejbalu v kvalitě odpovídající mistrovským soutěžím. Marketingově zaštiťuje vysokoškolskou volejbalovou ligu server VolleyCountry, který je nejpopulárnější volejbalový server v České republice.

Cílem projektu je vytvořit pravidelný seriál vysokoškolských volejbalových turnajů, profesionálně vedený a organizovaný, se záměrem nabídnout studentům sportovní aktivitu a zvýšit celkový zájem o volejbal v České republice

VOLEJBALOVÉ PROJEKTY

Vysokoškolská volejbalová liga