V pátek 26.10. se v tělocvičně Pedagogické fakulty uskutečnil historicky první turnaj Vysokoškolské volejbalové ligy. Turnaje se zůčastnilo šest družstev. Velká poklona za odvahu patří dívčímu týmu, jelikož celý turnaj odehrála bez mužské pomoci a vedla si stejně skvěle. Díky patří i ostatním týmům, že si našli čas a strávili s námi skvělý den. 

Všechno odstartovalo v 9 hodin, kdy se rozběhly první zápasy. Kvalitní volejbal byl k vidění hned od začátku. Na klidný průběh zápasů dohlíželi delegovaní rozhodčí, do rytmu hrála hudba, pro ty, kteří měli hlad, bylo připraveno malé občerstvení a za podpory fandících diváků se výkon hráčů ještě zvyšoval. Vše se dohrálo v odpoledních hodinách a po náročném dni bylo zakončeno v místním studentském klubu Kampa. Všechny výsledky se sčítají a až na 4. turnaji vyhlásíme absolutního vítěze a pořadí ostatních týmů, proto vyhlašování neproběhlo.  Podle ohlasů se turnaj povedl nad očekávání velmi dobře. 

FOTOGALERIE z prvního turnaje vysokoškolské volejbalové ligy.

Na turnaji hráli týmy složené nejen ze studentů Jihočeské univerzity – pedagogické, zemědělské, ekonomické, přírodovědné a zdravotně-sociální fakulty, ale také studenti FTVS Praha, ZČU Plzeň a VŠE Praha.

Tímto turnajem to ale všechno teprve začalo. 14.12. nás čeká 2. turnaj Vysokoškolské volejbalové ligy. Těšíme se na všechny týmy a doufáme, že se k nám ještě nějaké přidají. Tento volejbal a atmosféru musíte zažít. 

Velké díky patří také partnerům, společnosti Mikasa, Šumavský pramen, ČAUS, Pedagogická fakulta, JIhočeskému krajskému volejbalovému svazu a Volleycountry.

Gabriela Dvořáková 

Tým Vysokoškolské volejbalové ligy

Vysokoškolská volejbalová liga