Finálový turnaj ČAUS Vysokoškolské volejbalové ligy se uskutečnil v prostorách Sportovní haly TJ Slavia Hradec Králové. Ve finálovém turnaji se představilo 8 týmů, které se kvalifikovali z krajských turnajů z Ostravy, Hradce Králové a Plzně.

Dne 25.5. 2022 proběhlo na Slávii celostátní finále ČAUS Vysokoškolské volejbalové ligy smíšených družstev. Za UHK startovaly 2 týmy. Tým UHK Kachny nakonec obsadil 7. místo. Tým UHK Jezdci se probojoval do finále, ve kterém nastoupil proti týmu ze ZČU Hlemýždi. Po krásných výměnách a vyrovnaném utkání nakonec zvítězil tým ZČU Hlemýždi 2:0, který si odnesl dárkový poukaz na vybavení od společnosti Mizuno v hodnotě 20 000Kč. Domácí tým UHK obsadil nakonec krásné 2. místo.

O 3. místo se utkaly týmy z Technické univerzity Ostrava 2hot 2get a Mám nemám ze ZČU. Výsledkem 2:0 se z 3. místa nakonec radovali studenti z VŠB TUO.

„Finálový turnaj byl opravdovým vyvrcholením a týmy předváděli nejen kvalitní, ale hlavně bojovné výkony. Navíc jsem moc rád, že po sezóně plné Covidu se nám podařilo ve všech městech odehrát 4 základní turnaje. Díky moc patří všem, kteří se na letošním ročníku ČAUS Vysokoškolské volejbalové ligy podíleli,“ dodává Jiří Popelka za organizátora soutěže.

Všechny týmy obdržely hodnotné ceny od firmy Mizuno.

„Jsem moc rád, že závěrečný turnaj jsme pořádali právě v Hradci Králové. Děkuji moc za podporu od UHK, která věnovala i ceny pro vítěze. Už se těším na další ročník a pevně věřím, že se ho zúčastní ještě více družstev než tomu bylo letos, kdy 4 turnaje během roku hrálo v Hradci Králové pravidelně 5 týmů,“ komentoval turnaj Petr Hruša za Univerzitu Hradec Králové.

Vysokoškolská volejbalová liga